weBurak Menu

Permalink:

Assassin’s Creed IV Black Flag ‘AC4BFSP.exe’ Sorunu ve Çözümü

Oyun
Yorum Yaz • Okunma: 18.041

Sevilen oyun Assassin’s Creed’in 4. oyunu olan Black Flag ile ilgili yanılmıyorsam üçüncü yazım bu. Kalitesi ile çıktığı ilk günden beri adından bahsettiren ve inanılmaz satış miktarına ulaşan Assassin’s Creed IV Black Flag, çeşitli sorunları ile de oyuncuların başını hayli ağrıtmakta. Özellikle oyunu illegal olarak oynayanlar, ilk günden beri kasma ve save sorunu ile mücadele etmek durumunda kaldılar. Tıpkı o sorunlar hakkında eklediğim yazılar gibi Assassin’s Creed IV Black Flag ‘AC4BFSP.exe’

sorununun çözümünü de yazmak istedim. Bakalım ‘AC4BFSP.exe’ sorununa nasıl çözüm getirebilirmişiz.

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var ki; bu yazıda sizlere birkaç öneri paylaşacağım, içlerinden biri çalışacaktır. ‘AC4BFSP.exe’ öyle bela bir sorun ki; henüz tam kesin olarak işe yarayan bir yöntemi kimse bulabilmiş değil. Eğer sizde “tamam bütün önerileri dener, sonucunu buraya yazarım” diyorsanız, artık önerileri okumaya başlayabilirsiniz demektir.

a) Oyunu yönetici olarak çalıştırın.
b) Sağ tıklayıp “Uyumluluk sorununu giderme” seçeneğine tıklayın.
c) Bilgisayarınızın ekran kartını güncelleyin.
d) Kullanmakta olduğunuz işletim sistemini (Genelde Windows’tur) güncelleyin.
e) Kullanmakta olduğunuz kürek ( ) sürümünü değiştirin.

Bunların tamamını yapmanıza rağmen sorun çözülmüyorsa lütfen yazıya yorum bırakın. Ben ve arkadaşlarım bu sorunun çözümü ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Şuan için net bir sonuç alabilmiş değiliz ama kısa zaman içerisinde halledebileceğimize inanıyoruz. Tabii bu süreçte sizlerin verdiği bilgiler de bir hayli önemlidir.

İyi oyunlar!

 • kaan

  çalışmayı durdurdu diyo

 • ahmet

  oyunu normalde oynuyordum %20 ye kadar geldim.oyunu kapattım bi daha açamadım.dün çalışan oyun bugün açılmıyor çalışmayı durdurdu hatası veriyor.dünden bugüne kadar yukarıda yazdıklarınızın değiştiğini düşünmüyorum.ne yapmalıyım.

 • furkan

  Kardesim oyunu ilk kurduğumda bu hata vardı. Hatırlamıyorum ama bir şekilde halleddim. Oyun oynarken arada srıada bu hatayı alıyordum iki güne bi 3 güne bi derken. Oyunun yüzde 80 nini bitirdim ki bir daha açamadım ne yaptıysam bu hataya devam ediyor. Bakalım biraz daha uğraşacağım. Eğer yapamazsam silip tekrar yükleyeceyim. Eğer gene işe yaramazsa yeni bi bilgisayar alirım harelde;)

 • faruk

  laptop kullanıyorum ve şu şekilde çözdüm masa üstüne sag tıklayıp değiştirlebilir grafikleri yapılandıra tıklayıp ordan gözat tan ac 4 seçip yüksek performansa getirdim uygula dedim açıldı bendede aynı hata vardı bu şekilde çözdüm..(Not: bende başkasından gördüm bu şekilde olduğunu) ama düzeldi yardım edebilmişimdir inşallah:)

 • can

  benim pc windows 8.1 ve bende çalıştırmayı durdurdu sorunu geliyo sürekli

 • yusuf

  arkadaşlar bendede aynı sorun oldu uyumluluktan windovs xp service pac 3 seçtın gayet güzel çalıstı

 • hakan

  AC4BFSP EXE çalışmayı durdurdu diyor

 • Kaan

  Eski oyun oynamayı sevdiğimden Age of Empires’ ı yükledim ve açımıyordu uyumluluk gidermeye bastım ve oldu ama Black Flaq de olmuyor.

 • TAHİR

  AC4BFSP
  UYUMLULUK SORUNLARI GİDER DEDİM AC4BFSP
  HATA VARMIŞ ACİL YARDIM

 • Lütfen yorumlarınızda temiz ve anlaşılabilir bir üslup kullanın.