iphone home tuşu

Çözüm: iPhone Home Tuşu Çalışmıyor

iphone home tuşu

Apple kullanıcılarının başının en çok ağrıdığı sorundur ‘home’ tuşu problemleri. Cihazını yeni alanlar her ne kadar ne demek istediğimi anlamıyor olsa da, eski kullanıcılar gayet iyi anlamışlardır eminim ki. Aslında bu konu üzerinde pek çok yöntem geliştirilmiş olsa dahi, milyarlar verilen bir alete uygulamaya herkes cesaret edememiştir. Şahsen bende cesaret edemiyordum fakat bugün iyice bu sorundan sıkılmış bir psikoloji içerisine girince, yapacağım dedim ve uyguladım. Şunu net olarak söyleyebilirim ki; hiç korkmayın çünkü bu yöntem gerçekten işinize yarayacak.

Home Tuşu Nasıl Tamir Edilir ?

Gereken Malzemeler: Kolonya, gözlük silmek için verilen bez veya pamuk.

 • Cihazınızı kapatın.
 • Kolonyadan 1-2 damla ‘home’ tuşunun üzerine damlatın.
 • Parmağınız ile tuşun üzerine iyice yedirin ve yavaş yavaş basmaya başlayın.
 • Kolonyanın tuşun içinde iyice temizlik vazifesini tamamladığını düşündüğünüzde bez veya pamuk yardımı ile silin.
 • İşlemleriniz bittiğinde tuş sertleşmiş olmalıdır, eğer oldu ise üfleyerek kolonyanın uçtuğuna iyice emin olun.
 • 1-2 dakika bekletip telefonunuzu açın.

 

Örnek Video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-BjWPT03kQQ[/youtube]

 

Not: Videonun benimle alakası yoktur sadece örnek olması açısından paylaştım. Ayrıca tam yapamadıkları için sağlıklı çalıştıramamışlar, siz kolonyayı iyice yedirmeye özen gösterin. Artı olarak belirtmekte fayda var ki; bu işlemden tamamı ile siz sorumlusunuz, olabilecek sorunlar karşısında kesinlikle sorumlu değilim. Yapıp yapmamak tamamen size kalmış bir durumdur..

13 Yorum

 1. Resul Korkmaz

  Biliyorsun, Apple'da teknisyen olarak çalışıyorum. Bu işlem kesinlikle cihazı garanti dışı bırakacaktır, garantiye yollama durumunda kesinlikle sıvı teması var diye kabul etmeyeceklerdir. Ben bu işlemi kesinlikle tasvip etmiyorum, emin ol günde onlarca iPhone tamiri yapıyorum.

  • weburakk
   Author

   Bir sorun ortaya çıkması halinde diyorsun herhalde ? Kolonya uçucu bir madde olduğu için ıslaklığı bile kalmaz. Yani ben öyle düşünüyorum, söyleyenlerde öyle söylüyor..

   • Resul Korkmaz

    İşte söyleyenler bilmediği için söylüyor. O cihazların içinde sıvı etiketi var, bu sıvı etiketi sıvıyı aldığı anda kırmızı olur. Uçucu madde olmasının hiç bir anlamı yok, o etikete ulaştığı an sıvı garanti kapsamı dışına alınır cihaz. Ayrıca videonun da samimi olmadığı her şeyden belli.

    • weburakk
     Author

     Ben uyguladım 'home' tuşu şuan ilk kullanmaya başladığımdaki gibi. Ayrıca zaten yurtdışından olduğu için benim için sorun yok garanti olayında.

     • Resul Korkmaz

      Aslında video da saçma çünkü home tuşunun altında flex var, bu flex aslında home tuşunun çalışmasını sağlıyor. Orada yapılan işlem sadece cihazın altında ki tozların yerini değiştirecektir, bu da kalıcı ve sağlıklı bir çözüm değil. Ben garantili cihazı olan varsa yapmasın diye ufak bir uyarıda bulunayım dedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>