weBurak Menu

Permalink:

‘rldea.dll’ Hatası ve Çözümü (Crysis 3 ve Fifa 13)

Oyun
Yorum Yaz • Okunma: 38.289

crysis 3 rldea.dll Hatası ve Çözümü (Crysis 3 ve Fifa 13)

Son yazılarıma şöyle bir göz gezdirdiğim vakit; ‘insanların işine yarayan paylaşım’ çerçevesinden biraz uzaklaştığımı fark ettim. Bunun üzerine çeşitli forumlarda yaptığım araştırmalar ile, en çok aranan problemleri liste haline getirdim. Bundan sonraki yazılarımda sürekli olarak; bu veya buna benzer problemlerin çözümlerini yazacak, insanlara faydalı olmaya çalışacağım. Başlığı okuduğunuz vakit; serinin ilk yazısının bu olduğunu fark etmiş olmanız gerekiyor.

2013′de en çok oynanan oyunlardan olan; Crysis 3 ve Fifa 13‘ü Windows 8 bilgisayarlara kuranlar, ‘rldea.dll’ hatası almaktadırlar. Bu hatanın sebebi; bilgisayarlarda kurulu olan antivirüs programlarının, ‘rldea.dll’ dosyasını tehdit olarak algılaması. Az çok bu tür programların işleyişi hakkında tecrübe sahibi olanlar, herhangi bir tehdit dosyası yakaladığında direk sildiğini bilirler. Dosya silindiği için, haliyle oyunlar açılırken bu dosyanın eksikliğinden hata vermekte.

Çözümü ise çok basit! Antivirüs programını kaldırıp, güvenlik duvarını kapattığımızda sorunu çözmüş sayılırız. Ama öncesinde tabii ki; silinen dosyayı yerine koymamız gerek.

‘rldea.dll’ Dosyası

Crysis 3

  1. Dosyayı indirin.
  2. Rar’dan çıkarın.
  3. İçerisindekileri ‘Windows>System32′nin içerisine atın.

Fifa 13

  1. Dosyayı indirin.
  2. Rar’dan çıkarın.
  3. Fifa 13′ün kurulu olduğu klasörün içerisine atın.

Rar Şifresi

#13_725647wbrk