crysis-3

‘rldea.dll’ Hatası ve Çözümü (Crysis 3 ve Fifa 13)

Son yazılarıma şöyle bir göz gezdirdiğim vakit; ‘insanların işine yarayan paylaşım’ çerçevesinden biraz uzaklaştığımı fark ettim. Bunun üzerine çeşitli forumlarda yaptığım araştırmalar ile, en çok aranan problemleri liste haline getirdim. Bundan sonraki yazılarımda sürekli olarak; bu veya buna benzer problemlerin çözümlerini yazacak, insanlara faydalı olmaya çalışacağım. Başlığı okuduğunuz vakit; serinin ilk yazısının bu olduğunu fark etmiş olmanız gerekiyor.

2013’de en çok oynanan oyunlardan olan; Crysis 3 ve Fifa 13‘ü Windows 8 bilgisayarlara kuranlar, ‘rldea.dll’ hatası almaktadırlar. Bu hatanın sebebi; bilgisayarlarda kurulu olan antivirüs programlarının, ‘rldea.dll’ dosyasını tehdit olarak algılaması. Az çok bu tür programların işleyişi hakkında tecrübe sahibi olanlar, herhangi bir tehdit dosyası yakaladığında direk sildiğini bilirler. Dosya silindiği için, haliyle oyunlar açılırken bu dosyanın eksikliğinden hata vermekte.

Çözümü ise çok basit! Antivirüs programını kaldırıp, güvenlik duvarını kapattığımızda sorunu çözmüş sayılırız. Ama öncesinde tabii ki; silinen dosyayı yerine koymamız gerek.

‘rldea.dll’ Dosyası

Crysis 3

 1. Dosyayı indirin.
 2. Rar’dan çıkarın.
 3. İçerisindekileri ‘Windows>System32′nin içerisine atın.

Fifa 13

 1. Dosyayı indirin.
 2. Rar’dan çıkarın.
 3. Fifa 13’ün kurulu olduğu klasörün içerisine atın.

Rar Şifresi

#13_725647wbrk

25 Yorum

 1. yaptım bu sefer windows hata verdi yine rldea.dll hatası ama windowstan çevrim içi çözüm ara dedim yine olmadı dediğinizi yaptım yine olmadı ardımcı olurmusunuz…..

 2. YUSUF

  merhaba ,
  oyunu farklı torrent sitelerinden indirdim . dediginiz gibi antivirusu kaldırdım windows güvenlik duvarınıda kapattım,hatta rldea.dll dosyasınıda farklı yerlerden indirdim , win 8 ve win 7 yede kurdum ama sorun cözülmedi. oyunu defelarca yüklememe ragmen hala hata vermektedir.System32 olarak belirttiginiz bin 32 midir?bu dosyanın içine kopyalıyorum teşekkürler.

 3. uğur

  Bilgisayarım/yereldisk(C:)/Windows/System32 ye attım yinede oyun açılmadı
  oyun dosyalarında bin32 ye attım yine açılmadı

 4. mahir

  ya ben system32 ye attım yinede açmadı rar dan nasıl çıkartıyoruz oradamı yanlışlık yaptım acaba

 5. Furkan

  WİN8 KULLANIYORUM WİN. DEFENDERİDE KAPATTIM GÜVENLİK DUVARINIDA KAPATTIM SYSTEM32 NİN İÇİNE RLDEA.DLL DOSYASINI ATTIM AYNI HATAYI VERİYOR :S

 6. YARDIMMM

  ya ben yaptım halen aynısını diyo o antivürüs felan hepsini devre dışı bıraktım yine olmadı ” the dynamic library rld failed to initialize (E1103) ” diyor neden acaba

 7. barış

  rldea.dll yüklendikten sonra win8 de virüsten korumayı açtığımız gibi yine siliniyor. malum internet virüs dolu. dll nin silinmemesi için bir şey yapamaz mıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>