windows 8 siyah ekran

Windows 8 Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

windows 8 siyah ekran

Windows 8 kullanımının günden güne arttığı bugünlerde, aynı doğrultuda hata bildirimleri de artmakta. Her ne kadar kurduğum günden bugüne dek, çok belirgin bir hata almasam dahi; sizlere yardımcı olabilmek adına sürekli bir araştırma halindeyim. Bu yazımda da yine en çok alınan hatalardan birini çözüme kavuşturmaya çalışacağım.

Öncelikle şunu sormam gerekiyor: Hata format işleminden sonra mı meydana geldi yoksa gayet güzel çalışan bir Windows 8‘imiz varken bir anda mı ? Eğer format işleminden sonra, hiçbir şekilde Windows 8 kullanmadan siyah ekran hatası aldıysanız bunun birçok sebebi olabilir. Bu birçok sebep arasından da en çok rastlanılanları; güncel olmayan BIOS sürümü ve ekran kartı uyumsuzluğudur. Çözüm olarak BIOS sürümünü güncellemenizi öneririm, ekran kartına zaten yenisini satın almak dışında bir çözüm bulamazsınız.

Eğer ikinci bahsettiğim şekilde yani; gayet güzel çalışan bir Windows 8’imiz varken bu hatayı aldıysanız, çözümü sizde bitmektedir. Nasıl mı ? Bilgisayarınızı bu hata olmadan açtığınız son anı düşünün, o gün mutlaka yeni bir program yüklemiş olmalısınız. Bu virüs programı olabilir, müzik programı olabilir, Start eklentisi olabilir, her şey olabilir. Artık her ne ise o programı kaldırdığınız anda bu hatadan kurtulmanız mümkündür! Program kaldırma kısmına ulaşabilmeniz içinde; siyah ekran hatası aldığınız yerde ‘CTRL+Alt+Del’ fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Eğer anlayamadığınız bir kısım var ise aşağıdan yorum olarak bana iletmeniz mümkündür, gün içerisinde dönüş yaparım.

8 Yorum

  • kadircanersahin

   7 ay geçmiş ama .s

   yeni görev deyip explorer.exe yaz masaüstüne geri dönüyormuş. Hâlâ tekrarlarsa çözümü basit forumlarda falan anlatılıyor.

 1. emre

  gelen siyah ekranda mouse imleci yok ctrl alt delete işlemiyor. Pc markam samsung rv520 1 aydır sorunsuz çalışıyordu sabah baktım sşyah ekran hatası mevcut. Kapatmadan öncede bişey yüklememiştim.

 2. Asrın Güney Kaygusuz

  benim bilgisayarım win7 idi ama ben internet kafade format attırdım ve bilgisayarım wın8 oldu üstelik şu adda bir program silinmiş ve görev yöneticisi açılmıyor program adı “vdmdbg.dll” bilgisayar açıldığında zaten önüme şu yazı geldi ” windows güncelleştirilmedi ayarlar geri alınıyor bilgisayarı kapatmayın” dedi açıldı ve önüme siyah ekran geldi görev çubuğunda masaüstündeki bütün programlar xp deki gibi geldi resimlerim ve başlat menüsü vs. hiçbiri açılmıyo vdmdbg.dll yi indircektim fakat daha beter olur diye indirmedim ne yapmalıyım lütfen cevap verin çok acil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>