Yaz Saati, Japonya’da Yaz Aylarında Yapabileceğiniz 5 Şey

Japonya’da yaz Haziran’dan Ağustos’a kadar sürer. Bu sezon boyunca, birçok şirket yaz tatillerini veya yaygın olarak Obon olarak bilinen şeyi alır.

Aynı şekilde, Temmuz’dan Ağustos’a kadar uzun bir tatil yapan okul çocukları gibi.

Japonlar genellikle yaz aylarında hem vakit geçirmek hem de tatile çıkarak ve birçok eğlenceli aktivite yaparak yorgunluklarını atmak için pek çok şey yaparlar.

1. Sahilde tatil

Okinoerabujima
Dört mevsimi olan bir ülkede, yaz sıcaklıkları diğer mevsimlere göre daha sıcak olduğu için plaja gitmek için en iyi zaman yaz aylarıdır.

Ayrıca güneşin parıldaması ve denizin gökyüzünün yansımasından dolayı masmavi olması yaz aylarında plaj için bir cazibe merkezidir, bilirsiniz.

Bu nedenle, pek çok Japon, yaz aylarında plajda tatil yaparak zamandan yararlanır.

Japonya’nın en güzel ve ünlü plajlarından biri, Kagoshima’daki Okinawa adasında ve Okinoerabu adasında yer almaktadır.

2. Çiçek bahçesini ziyaret edin

weburak-bunga

Mashiko ayçiçeği festivali
Japonya’daki çiçekler, genellikle ilkbahardan yaza kadar olan sıcak mevsimde çiçek açar. Bu nedenle, yaz tatili geldiğinde, birçok Japon, boş zamanlarını çiçek bahçesine gitmek için değerlendirir.

Yaz aylarında en popüler çiçek bahçesi türlerinden biri de ayçiçeği bahçesidir.

Japonya’da birçok ayçiçeği veya himawari bahçesi var. En ünlülerinden biri, Tochigi vilayetinde küçük bir kasaba olan Mashiko’daki ayçiçeği bahçesidir, Tokyo Şehrinden sadece 2 saat uzaklıktadır.

Bu çiçek bahçesi her yaz Mashiko Ayçiçeği Festivali adlı bir etkinlikle açılacak.

3. Tapınakta çeşitli yaz festivallerinin tadını çıkarın

weburak-kuil

Gion Matsuri
Japonlar, ister dinlerinin ister kültürlerinin bir kutlaması olsun, kutlamaları severler. Bu yüzden Japonya’da her mevsim tapınaklarda düzenlenen pek çok festival var, yaz da bir istisna değil.

Yaz aylarında, birçok tapınak çeşitli festivaller veya genellikle matsuri olarak bilinen festivaller düzenler.

Burada ziyaretçiler çeşitli yerel spesiyaliteler ve içecekler, eğlence, oyunlar ve hatta bazı dini faaliyetler bulabilirler.

Ziyaretçiler ayrıca türbedeki festivali ziyaret ederken geleneksel Japon kıyafetleri giyebilirler.

4. Dağ tırmanışı

webural-climbing

Fuji Dağı
Japonya’da yürüyüş daha çok yaz aylarında yapılır çünkü yaz dışında yapılan dağcılık faaliyetleri oldukça tehlikeli ve risklidir. Sebeplerden biri de tabii ki aşırı soğuk hava.

Japonya, güzelliğinin tadını çıkarmayı hak eden dağlar bakımından zengindir. Japonya’da en sık tırmanış yeri olarak kullanılan dağ, Japonya’nın en güzel ve en ünlü dağlarından biri olduğu için Fuji Dağı’dır.

5. Havai fişek festivalini izleyin

weburak-firework

Nagaoka havai fişek festivali
Yaz bitmek üzereyken, Japonların geleneksel bir Japon elbisesi olan yukata giyerken havai fişekleri izleme geleneği vardır.

Havai fişek festivalleri Japonya’nın her yerinde bulunabilir. Genellikle festival alanında sıraya giren çok sayıda Japon yiyecek ve içecek satıcısı olacaktır.